Fors inkomensverlies door afbouw GLB-steun bij Engelse boeren

De inkomens van Britse boeren zijn het afgelopen jaar fors gedaald, blijkt uit cijfers van het Britse landbouwministerie. Het groeiseizoen speelt een rol, maar ook de stapsgewijze afbouw van GLB-subsidies – gevolg van Brexit – eist zijn tol.

afbouw GLB-steun Engelse boeren

Britse melkveehouders hebben, in tegenstelling tot akkerbouwers, een goed jaar met hogere inkomens achter de rug. Foto: Henk Riswick


Vrijwel alle Engelse boeren hebben hun inkomen in de twaalf maanden tot 1 maart flink zien dalen. Graantelers hebben zelfs 66% ingeleverd en houden nu nog maar €19.500 over. De scherpe daling is deels te wijten aan lagere oogsten of prijzen, maar verder vooral aan het verder afbouwen van de GLB-steun na Brexit. Zelfs op de nieuwe natuur- en milieuregelingen die daarvoor in de plaats komen, wordt nu gekort.

Akkerbouwers met aardappelen, suikerbieten of andere gewassen zagen hun inkomen met de helft dalen naar toch nog altijd €62.100. Ook voor varkenshouders was het een slecht jaar met een daling van 41% naar €86.200. Alleen boeren met melkvee konden in de afgelopen twaalf maanden flink meer verdienen, met een toename van 45% naar €257.000.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.