Evert Liefting koelt vleesvarkens goedkoop met grondwater
In zijn nieuwe woning ervaart Evert Liefting het comfort van vloerkoeling. Hij past het principe sinds juni ook toe bij de vleesvarkens. De investering is €3,06 per plaats.

Evert Liefting benut het rondpompsysteem voor het koelen van de vloeren. Hij heeft een bypass op het gesloten watercircuit gezet om gekoeld water uit de grond bij te mengen. Foto’s: Koos Groenewold
Varkenshouder Evert Liefting is een van de genomineerden van de tiende editie van Het Beste Idee van Varkensland. Zijn simpele maar doeltreffende innovatie ‘Grondwaterkoeling vleesvarkensstal’ dingt op 15 oktober op de Pork & Poultry Expo in Den Bosch mee naar de hoofdprijs.
Onder het genot van een kopje koffie vertelt Liefting in de kantine van het gesloten varkensbedrijf hoe hij op het idee komt om bij de vleesvarkens grondwaterkoeling toe te passen. “Mijn vrouw en ik wonen sinds een paar jaar in een zelfgebouwde nieuwbouwwoning in Voorthuizen. Ons huis is aangesloten op een warmtepomp. Daarmee kunnen we ’s zomers onze vloer koelen. Dat is geweldig, zeker op tropische dagen. Dan wil je niet eens meer naar buiten.”
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









