Europese Commissie: geen financiële steun bij extreem weer

De Europese Commissie wil de landbouwsector niet toevoegen aan de lijst van het EU-solidariteitsfonds van waaruit lidstaten financieel ondersteund kunnen worden bij natuurrampen. – Foto: Bert Jansen
De Europese Commissie wil de landbouwsector niet toevoegen aan de lijst van het EU-solidariteitsfonds. Uit dit fonds kunnen lidstaten ondersteuning krijgen bij natuurrampen.
Kroatië stelde tijdens de laatste Europese Raad voor om in het kader van het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) een ad hoc financieel steunmechanisme voor crises door extreem weer in te stellen. Dit schrijft de toen nog landbouwminister Piet Adema in een brief aan de Tweede Kamer.
Kroatië en Slovenië deden tijdens de Europese Raad van oktober vorig jaar al een vergelijkbaar voorstel. Net als toen kon het voorstel in de Raad opnieuw op beperkte steun rekenen. Meerdere lidstaten hebben de laatste jaren te maken gehad met schade aan de landbouw. Dit als gevolg van extreme weersomstandigheden.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









