Duitse varkensprijs hard onderuit
De Duitse varkensprijs glijdt deze week hard onderuit. Producentenkoepel VEZG verlaagt zijn toonaangevende Vereinigungspreis van € 1,95 naar € 1,80 per kilo geslacht gewicht.

Foto: Herbert Wiggerman
Een val van € 0,15 per kilo is ongekend groot. Menigeen hield rekening met een stap van € 0,10, maar ook het vasthouden van de stabiele prijs werd voor mogelijk gehouden. Aan de andere kant zit het wel in de volksaard van de Duitsers om geen halve maatregelen te nemen. Er worden in Duitsland wel vaker rigoureuze prijsingrepen toegepast om te voorkomen dat de prijs in een glijdende schaal belandt.
VEZG delft daarmee het onderspit in de strijd met de Duitse slachterijen die al langer druk op de notering zetten. Door de afzet in de grote inlandse retailmarkt kon de prijs in februari en maart na de inval in Oekraïne snel oplopen. Maar bij de afzet van vlees op exportmarkten hadden Duitse slachterijen grote moeite omdat de varkensprijs in andere Europese landen minder hard opgelopen was. Vooral Denemarken en Spanje profiteerden van het prijsvoordeel door grote vleesvolumes af te zetten.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










En zo maakt de Handel met een aantal egoistische boeren lekker de markt kapot. Wij hebben al genoeg problemen in duitsland en dan gaan die nederlandse handelaren onze markt kapot maken waarbij de vezg alles doet om de prijs in de benen te houden. Echt om te kotzen. En Nu volgende week de nederlandse Markt weer kapot maken zodat ze een week later weer de duitse Markt verzieken. Ga zelf eens in nederland de boel op orde brengen en zet die handelaren buiten spel die het voor ons allemaal verzieken