Duitse PFG verwacht meer krulstaartvarkens aan slachtlijn

Premium Food Group verwacht meer krulstaartvarkens door premie van €10 per dier. Vanaf april moet het effect zichtbaar worden aan de slachtlijn.

Vanaf april zal naar verwachting het aantal varkens met een intacte staart groeien dat bij Premium Food Group (PFG) aan de haak komt. Voor het beoordelen van de staartlengte wordt gebruikgemaakt van kunstmatige intelligentie. Foto: Ronald Hissink

Vanaf april zal naar verwachting het aantal varkens met een intacte staart groeien dat bij Premium Food Group (PFG) aan de haak komt. Voor het beoordelen van de staartlengte wordt gebruikgemaakt van kunstmatige intelligentie. Foto: Ronald Hissink


De landbouwafdeling van de Premium Food Group, voorheen Tönnies Fleisch, kijkt verwachtingsvol uit naar de komende maanden. In oktober vorig jaar maakte het bedrijf bekend een premie van €10 te geven voor varkens met een intacte krulstaart uit het marktsegment Haltungsform 2. De startdatum was begin februari van dit jaar. De verwachting bij de Premium Food Group (PFG) is dat binnenkort geleidelijk meer varkens met een intacte staart op het slachthuis worden aangeleverd, meldt projectleider Franziska Elmerhaus van de landbouwafdeling van het familiebedrijf. Elmerhaus: “Het effect van de krulstaartpremie zal naar verwachting vanaf april zichtbaar worden, wanneer de eerste dieren die sinds de bekendmaking van de premie zijn geboren, naar de slacht gaan. Dus dieren waarbij bewust is afgezien van het couperen van de staart.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

In het marktsegment Haltungsform (HF) 3 konden varkenshouders al vorig jaar de krulstaartpremie ontvangen. In dit segment hebben de varkens onder andere meer ruimte en contact met buitenlucht. Daar was interesse voor. Inmiddels heeft 15% van de varkens in HF3 een krulstaart, aldus Elmerhaus. Voor de PFG was deze ontwikkeling reden om de bonus nu ook voor varkens in HF2 aan te bieden. In HF2 hebben de varkens eveneens meer ruimte en is de stal in minimaal drie functiegebieden verdeeld.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.