Duitse groenteboeren boos over waarschuwing

Berlijn - Het is "praktisch uitgesloten'' dat Duitse bladsla, tomaten en komkommers de bron zijn van de besmetting van honderden Duitsers met de gevaarlijke darmbacterie Ehec.Dat heeft voorzitter Andreas Brügger van de brancheorganisatie van groentehandelaren DFHV donderdag gezegd.
De Duitse overheid waarschuwde woensdag voor de genoemde groenten, nadat was gebleken dat veel Ehec-patiënten die hadden gegeten. Die waarschuwing is volgens Brügger onterecht en kan "catastrofale gevolgen'' hebben voor de hele bedrijfstak.
Brügger zei dat de sla, tomaten en komkommers die nu in de winkels liggen, in kassen zijn verbouwd. "Daar rijdt niemand met de mestwagen doorheen.'' Een woordvoerder van de Duitse vakorganisatie van boeren stelde eveneens dat Duitse groenten niet de oorzaak kunnen zijn.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









