Duitse slachterijen Vion in vizier bij Europese concurrenten

Varkensslachterij van Vion in Boxtel. – Foto: Martijn ter Horst
Diverse Europese vleesbedrijven hebben belangstelling voor de Duitse slachterijen die Vion wil verkopen. Onder de gegadigden zijn de Franse rundvleesproducent Bigard, het grootste Ierse vleesbedrijf ABP en het Italiaanse Cremonini.
Dat melden zakelijke kranten in zowel Duitsland als Frankrijk. Vleesfabrikanten van elders in de wereld, met name de VS, Zuid-Amerika en China, tonen vanwege de onzekere situatie op de Europese markt en de dalende consumptie geen interesse.
Vion verkocht begin dit jaar in het kader van een reorganisatie al een aantal minder goed renderende activiteiten in Duitsland. Zo werden onder meer de rundslachterij in Altenburg en de varkensslachterij in Perleberg verkocht. Kopers waren het Duitse Tönnies en het Duitse Uhlen. Bij deze verkoop gingen ongeveer 700 medewerkers mee naar de kopende partijen. De varkensslachterij in Emstek sloot de deuren. Die sluiting had gevolgen voor ongeveer 750 medewerkers.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Daan en hans hebben mis gegokt en veel geld verloren. Zoveel waardoor zlto zijn geld kwijt is en de destructer in son verkocht moest worden.