Droogteproblemen nog niet volledig opgelost na neerslag van juli

Hoewel na het wisselvallige weer in juli weer voldoende water beschikbaar is in Nederland, zijn de droogteproblemen nog niet overal voorbij.

Laatst bijgewerkt:
Over het algemeen is de droogtesituatie in Nederland verbeterd dankzij recente neerslag en maatregelen die zijn genomen. - Foto: Jan Willem Schouten

Over het algemeen is de droogtesituatie in Nederland verbeterd dankzij recente neerslag en maatregelen die zijn genomen. - Foto: Jan Willem Schouten


Droogteproblemen zijn nog niet overal voorbij. Dat blijkt uit de update van de droogtemonitor van de Landelijke Coördinatiecommissie Waterverdeling van het Watermanagementcentrum Nederland (WMCN-LCW).Op veel plaatsen is de grondwaterstand nog te laag. Beregeningsverboden worden nog niet ingetrokken. Op dit moment zijn nog (standaard) onttrekkingsverboden in de waterschappen Vechtstromen en De Dommel. Onttrekkingsverboden uit oppervlaktewater gelden in Aa en Maas, De Dommel, Vallei en Veluwe, Rijn en IJssel, Brabantse Delta en lokaal ook in Vechtstromen, De Stichtse Rijnlanden en Limburg.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Lokaal meer dan 150 millimeter neerslag in juli

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


A. Berenpas
1 aug 2023

Via wiens grond infiltreert al die neerslag eigenlijk naar het grondwater?