De intensieve gruttohouderij van staatssecretaris Rummenie

Foto: Mark Pasveer
Agrarisch natuur- en landschapsbeheer, intensiever predatiebeheer en grutto’s uit risicovolle gebieden halen, de eieren laten uitbroeden – geschoeid op de leest van de pluimveehouderij – en de vogels weer uitzetten als ze vliegwaardig zijn.
Het zijn enkele elementen om de grutto beter te beschermen die staatssecretaris Jean Rummenie woensdag tijdens het stikstof- en natuurdebat in de Tweede Kamer noemde. Ook zei Rummenie dat hij de grutto’s in kaart had gebracht en dat hij bewust geen vogel- en habitatgebieden voor de weidevogel had aangewezen vanwege de beperkte ruimte in Nederland.
Tweede Kamerlid Laura Bromet van oppositiepartij GroenLinks-PvdA was kritisch op de plannen. Zij stelde dat de grutto niet in Natura 2000-gebieden zit, maar wel in boerenland. “Nederland is verplicht om gebieden aan te wijzen waar de grutto beschermd wordt en niet via agrarisch natuur- en landschapsbeheer.”
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









