Data benutten om het ideale varken te leveren
Pierre van Genugten zet steeds meer data in om het levermoment van varkens te optimaliseren. Een goed analyseprogramma helpt daarbij.

Via Theo van Grunsven werd Van Genugten testbedrijf voor een slachtanalyseprogramma waarmee hij het aflevermoment optimaliseert.
Met een paar klikken van de muis heeft vleesvarkenshouder Pierre van Genugten een overzicht op het scherm dat aangeeft hoeveel van de geleverde varkens voldoen aan concept Varken op z’n Best waaraan hij levert. Het overzicht vermeldt welk percentage van de varkens op basis van gewicht of spier- of spekpercentage voldoet. “De uitdaging vind ik om zoveel mogelijk varkens voor mij zo optimaal mogelijk te leveren. Dan kan het best zijn dat het leveren van varkens met 2 millimeter meer spier een korting op de leveringstabel kan betekenen terwijl het kostprijstechnisch rendabeler is”, legt Van Genugten zijn werkwijze uit.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Analyseer je data op een pc zonder internetverbinding