CEO Hendrix Genetics: ‘We willen ook in China in de spits van de markt zitten’

Hendrix Genetics streeft ernaar om in elke diersoort waarin het actief is, de nummer een of twee te worden. De recente overname van Danish Genetics onderstreept deze ambitie. Het bedrijf verkent momenteel kansen met leghennen en traag groeiende vleeskuikens in China en Europa. Voor overnames is kapitaal beschikbaar.

CEO Richard Maatman verwacht dat Hendrix Genetics een Nederlands bedrijf blijft vanwege zijn aandeelhouders en de ligging in de Silicon Valley van de agribusiness. Foto: Van Assendelft Fotografie

CEO Richard Maatman verwacht dat Hendrix Genetics een Nederlands bedrijf blijft vanwege zijn aandeelhouders en de ligging in de Silicon Valley van de agribusiness. Foto: Van Assendelft Fotografie


Bijna de helft van de consumptie-eieren in de wereld wordt gelegd door hennen, die uiteindelijk uit de fokkerijkoker van Hendrix Genetics komen. Bij varkensvlees is dat 15%, bij forel een kwart. “We hebben dus impact op de wereld, dragen een grote verantwoordelijkheid”, zegt CEO Richard Maatman. “We zijn een innovatieve toegevoegde waarde-business, werken wereldwijd en zijn als business cruciaal voor onze klanten.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Richard Maatman (1969) is CEO van Hendrix Genetics. Hij is geboren op een legpluimveebedrijf / broederij die zijn broer nu runt. Maatman studeerde veeteelt in Wageningen en specialiseerde in genetica. Hij startte in 1993 als geneticus/fokker voor legkippen bij Euribrid. Dat fuseerde in 1998 met Bovans. In 2000 maakte hij de overstap naar de vleeskuikenfokkerij (Hybro) en werd daarvan in 2003 directeur.

In 2005 is Hendrix Genetics opgericht vanuit Hendrix Poultry Breeders dat een groeistrategie startte. In 2007 kocht het Euribrid van Nutreco, waarmee vleeskuikens, de varkens en de kalkoenen erbij kwamen. Dat was het moment voor Maatman over te stappen naar de diervoedingstak van Nutreco. In 2022 keerde hij terug bij zijn ‘oude liefde’, de fokkerij, als vice-CEO van Hendrix Genetics. Sinds april 2023 is hij de CEO.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Pluimveenieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Ron J
25 nov 2025

Mooi, interessant interview!