Boerin Louise: ‘Ik wist niet dat ik zoveel kon huilen’
Boerin Louise Wagenvoort was jarenlang mantelzorger voor haar jongste zoon Mees. Sinds kort is hij uit huis en is er voor Louise veel veranderd. ‘Ik help weer volop mee op de boerderij.’

Mees (r.) werd te vroeg geboren en heeft na zijn geboorte, door het RS-virus en een dubbele longontsteking, zuurstoftekort gehad. Hierdoor is hij ernstig verstandelijk beperkt. “Mees is een heerlijk en lief kind, maar hij ziet geen gevaar en heeft voortdurend iemand nodig die alert is om hem zijn veiligheid te bieden.” Foto’s: Jan Willem Schouten
Het boerenleven was Louise niet vreemd. Haar ouders waren hobbyboeren met allerlei dieren rondom huis. Ze leerde melkveehouder Bert in 1998 kennen via zijn vader en hun gezamenlijke passie voor de paardensport. Louise werkte toen nog in de gehandicaptenzorg. Dat bleef ze doen zolang Liam en Roos klein waren. “Maar toen Mees kwam, was dat niet meer te combineren.”
Mees werd te vroeg geboren en heeft na zijn geboorte, door het RS-virus en een dubbele longontsteking, zuurstoftekort gehad. Hierdoor is hij ernstig verstandelijk beperkt. Zijn ontwikkelingsleeftijd is ongeveer 1,5 jaar. Hij praat niet, is niet zindelijk en heeft 24/7 zorg en toezicht nodig. “Mees is een heerlijk en lief kind, maar hij ziet geen gevaar en heeft voortdurend iemand nodig die alert is om hem zijn veiligheid te bieden.”
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









RESPEKT!?