Blauwtonguitbraak blijft doorgaan, 9.455 bedrijven besmet

Hoewel het aantal nieuwe blauwtongbesmettingen dat er wekelijks bijkomt fors gedaald is, blijft blauwtong zich nog steeds verder spreiden. In totaal is het virus nu op 9.455 locaties aangetroffen, voornamelijk bij koeien en schapen. Dat blijkt uit cijfers van de NVWA.

Kwijlen is een symptoom van blauwtong. – Foto: Peter Roek

Blauwtong blijft zich verder verspreiden. – Foto: Peter Roek


Anderhalve maand geleden waren dat nog ruim 7.000 locaties. Daarmee is blauwtong dus in 1,5 maand tijd op bijna 2.500 nieuwe locaties aangetroffen. Het hoogtepunt van de uitbraak lag in augustus, toen er in een week tijd ruim 1.600 nieuwe besmettingen bijkwamen. Het aantal nieuwe locaties waarop blauwtong wordt aangetroffen, loopt sinds die tijd terug.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

EHD en blauwtong blijven snel toenemen in Frankrijk

Volgens de laatste opgave van het Franse landbouwministerie telde het land eind vorige week 6.074 gevallen van blauwtong serotype 3 (BTV-3). De eerste besmetting met dat serotype dateert van 5 augustus. BTV-3 doet zich tot nu toe vooral voor in streken langs de grens met België en daaraan grenzende regio’s. De beschermingszones dekken vrijwel het hele land met uitzondering van enkele grensgebieden. Veehouders in heel Frankrijk kunnen aanspraak maken op gratis vaccins om hun dieren tegen BTV-3 te behandelen.

Sinds 1 juni heeft het ministerie tot eind vorige week 2.306 nieuwe gevallen van EHD geregistreerd. Per 1 juni waren al rond 4.300 gevallen bij het ministerie bekend. De veeziekte concentreert zich nog steeds vooral in het zuidwesten en de Vendée. De afgelopen tijd is de beschermingszone rond die besmettingen niet verder in noordelijke richting opgeschoven. Voor EHD geldt een vaccinatiezone die van het zuiden dwars door het land naar het noordwesten loopt met als doel verdere verspreiding te voorkomen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Armer
22 okt 2024

Gaat een bedrijf op slot na het vaststellen van blauwtong? Maw mag je gewoon vee verkopen?