Blauwtongbesmettingen blijven iedere dag versneld toenemen

Het aantal nieuwe blauwtongbesmettingen dat er dagelijks bijkomt, neemt nog altijd toe. – Foto: Koos Groenewold
Het aantal nieuwe blauwtongbesmettingen dat er dagelijks bijkomt, neemt nog altijd toe. Uit de update die NVWA twee keer per week doet, blijkt dat nu op 3.808 locaties blauwtong is vastgesteld. Dat zijn bijna 900 meer dan drie dagen geleden. Twee weken geleden kwamen er nog zo’n 100 nieuw besmette locaties per dag bij, dat zijn inmiddels dus 300.
Uit de kaart van NVWA blijkt dat ook het aantal besmettingen in het noorden oploopt, nadat de grootste brandhaard eerst vooral in het oosten en zuiden van het land lag. Alleen in Flevoland en Noord-Holland blijft het aantal stippen op de kaart tot nu toe relatief beperkt.
Ook in de landen om ons heen grijpt blauwtong snel om zich heen. In Duitsland is het aantal besmettingen donderdag bijna verdubbeld ten opzichte van een week eerder, in het land zijn nu 3.220 uitbraken. Naast Noordrijn-Westfalen is deelstaat Nedersaksen zwaar getroffen. Ook in België is het aantal blauwtongbesmettingen de afgelopen dagen rap toegenomen, daar is nu op 677 plekken blauwtong bevestigd.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









