Biologisch varkenshouder Coen Bosch: 150 ton stro voor alle varkens
Biologisch varkenshouder Coen Bosch gebruikt jaarlijks tussen de 150 en 180 duizend kilo stro om de varkens een heerlijk ligbed te geven. Het stro komt uit de Flevopolder. De akkerbouwer die het graan verbouwt, krijgt op zijn beurt weer de stromest van de varkens van Bosch.

“Voor de Duitse markt is het gebruik van biologisch stro geen eis, maar ik word er zelf blij van als de dieren heerlijk wroeten in het strooisel”, zegt Bosch. Foto’s: Ronald Hissink
Terwijl binnen de SKAL-controleurs de jaarlijkse onaangekondigde controle uitvoeren of het varkensbedrijf voldoet aan alle biologische eisen, lopen de schapen met lammetjes in de wei naast de buitenuitloop van de biologische varkens. De schapen zijn een hobby van Coen Bosch, de varkens een passie. En ze zorgen voor een inkomen.
Wat nodig is qua hoeveelheid stro gebruiken we. Als er meer stro bij moet, koop ik dat
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










