Biggen trekken aan door gericht biestmanagement

De biggen van Stijn Logie zijn vitaler en zwaarder met spenen door extra aandacht voor de biestverstrekking. Preventie en structuur staan centraal in zijn aanpak.

biestmanagement bij biggen

De zeugen van een productieronde liggen met zijn allen in een kraamstal. De dieren zijn gerangschikt op pariteit. - Foto's: Atelier 68


Als Stijn Logie zijn zuigende biggen een cijfer moet geven, dan is het een 8. Een dikke voldoende. Hij is een van de elf deelnemers aan het project Boerenvreugde in de West-Vlaamse kraamstallen. Binnen Boerenvreugde wordt gestructureerd gewerkt aan de verbetering van de varkensgezondheid. Preventie staat voorop, zodat minder teruggegrepen wordt naar antibiotica. Daarbij speelt de biestopname van de biggen een hoofdrol.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Logie Agro in Heuvelland (B)

Bedrijfsgegevens360 zeugen35 gespeende biggen per jaar4 wekensysteem5 productiegroepen5,46 kg speengewicht1 afnemer van biggen40 ha akkerbouw[caption id="attachment_602324" align="aligncenter" width="625"] Stijn Logie (36) heeft met zijn ouders een gemengd boerenbedrijf met zeugen, melkvee en akkerbouw.[/caption]

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.