Betere wijn door satellieten


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Parijs - Satellieten zijn eind juli gestart met het fotograferen van de Franse wijngaarden. Wijnmakers kunnen met infraroodbeelden van de wijnstokken in de weken voorafgaand aan de oogst met 90 procent zekerheid de kwaliteit van de geoogste druiven voorspellen.Dit is bepalend voor de kwaliteit van de wijn, meldden Franse en Britse media in het weekeinde.
De beelden worden binnenkort geanalyseerd en naar de wijnmakers gestuurd, aldus het Franse wijninstituut ICV.

De satellieten maken van ruim 800 kilometer hoogte foto's van 1000 stukken grond in 8 seconden. De beelden geven informatie over de kracht van de wijnstokken, de grondwaterstand, het gewicht van de druiven, de met het oog niet zichtbare kwaliteit van het blad en de aanwezigheid van mineralen in de grond. Ook kunnen ziektes worden gedetecteerd. Het verzamelen van dergelijke informatie 'op de grond' zou normaal gesproken 20 tot 30 jaar in beslag nemen.

De beelden geven ook informatie welke druiven van mindere kwaliteit zijn waarmee tafelwijn zal worden geproduceerd en welke stokken superieure druiven leveren voor grand cru-wijnen. Het is precisie-oogst, aldus een wijnmaker uit Bordeaux.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.