BBB-motie om niet over te gaan tot gedwongen uitkoop haalt het niet
Een BBB-motie die de regering vraagt om niet over te gaan tot gedwongen uitkoop of het intrekken van vergunningen, heeft geen meerderheid gehaald in de Tweede Kamer. Ook een motie van Partij voor de Dieren voor een verplichte agroheffing is aangehouden. Dat bleek donderdag aan het einde van het Kamerdebat over de regeringsverklaring.

Fractievoorzitters Chris Stoffer (SGP) en Henk Vermeer (BBB) donderdag tijdens het debat over de regeringsverklaring. Foto: ANP
BBB-fractievoorzitter Henk Vermeer stelde dat doorontwikkeling van de agrarische sector via doelsturing veel effectiever is dan via het beëindigen van bedrijven. Via zijn motie zocht hij tevergeefs een Kamermeerderheid om gedwongen uitkoop te voorkomen. Gedwongen uitkoop wordt overigens nergens expliciet genoemd in het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA, vrijwillige uitkoop wel. Daarvoor heeft het kabinet tot en met 2035 €2,75 miljard gereserveerd.
Een motie van Partij voor de Dieren-fractievoorzitter Esther Ouwehand is aangehouden. Die motie vraagt de regering om met een verplichte agro-industrieheffing te komen voor banken, toeleveringsbedrijven en supermarkten. Het geld uit die heffing zou dan vervolgens gebruikt moeten worden voor de transitie van de veehouderij.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









