‘Arbeid boer wordt niet betaald’
Wat een verschil. De muskusratbestrijder van het waterschap komt in zijn auto aanrijden. Hij speurt de oevers langs naar ratten en bevers. Die vangt hij, anders worden de dijken ondergraven.

Boeren onderhouden wolfwerende hekken zonder vergoeding, terwijl muskusrattenvangers betaald krijgen. Vergaderboer vraagt zich af: waar zit het verschil? Foto: Mark Pasveer
Op hetzelfde moment loopt de boer langs zijn wolfwerend hek. Aangeschaft met subsidie van de provincie Drenthe. Het is een proef, maar de ambtenaren van de provincie zijn positief. Het hek werkt. Mits het goed wordt onderhouden.
Daar heeft de provincie allemaal richtlijnen voor. De boer moet het hek regelmatig controleren. Er mogen geen kuilen onder de afrastering zitten, want dan kruipen de wolven eronderdoor. Ook moet de spanning van de stroom worden gecontroleerd. Het gras onder het hek moet regelmatig gemaaid worden. Anders lekt de stroom weg en wordt de spanning te laag. Kortom, de boer heeft veel werk van de wolven.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










De boer mag zelf het grootste deel voor de medewerkers van het waterschap betalen. Via de waterschapsheffi g is de boer de grootste betaler aan het waterschap. En steeds meer kosten van het waterschap zijn voor bestrijding van muskusratten, bevers, Amerikaanse rivierkreeftjes, uitheemse planten bestrijding en voor onderhoud bewaking en veiligstellen van dijken etc. Echt oneerlijk