Agrifirm pakt teeltbegeleiding EGG-microknollen op

De microknollen van EGG zien eruit als erwten, kunnen jaarrond geproduceerd worden en zijn lang te bewaren. De knolletjes kunnen met een precisiezaaimachine op normale aardappelruggen gezaaid worden. Foto: Henk Riswick
Coöperatie Agrifirm gaat een strategische samenwerking aan met het Koreaanse bedrijf E Green Global (EGG). Dat gebeurt voor de distributie en teeltbegeleiding van EGG’s microknollen voor de pootgoedteelt.
Deze microknollen worden door EGG in een laboratorium geproduceerd. De basis voor de productie van de microknollen is hetzelfde als voor de productie van miniknollen, namelijk vitroplantjes afkomstig van geselecteerde aardappelknollen.
EGG heeft een pilotproductielocatie in Enschede, waar microknollen geproduceerd worden voor test- en demonstratieprojecten in Noordwest-Europa. In de samenwerking verzorgt Agrifirm de distributie en teeltbegeleiding in Nederland en België. In Korea, China en Noord-Amerika wordt dit systeem al in de praktijk op grotere schaal toegepast. In Nederland zijn de microknollen getest op proefveldschaal en op enkele praktijkpercelen. Komend seizoen worden de demonstratieteelten verder opgeschaald.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









