Aantal besmettingen met blauwtongvirus stijgt naar bijna 800
Het aantal besmettingen met blauwtongvirus in Nederland stijgt naar 791, meldt de NVWA. Vooral in Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg zijn veel gevallen.

Het aantal blauwtongvirus-besmettingen in Nederland is gestegen naar 791, met de meeste gevallen in Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg; naast schapen treft het virus ook runderen. – Foto: Ton Kastermans Fotografie
Het blauwtongvirus is de afgelopen weken op 791 plekken in Nederland vastgesteld, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat is ruim twee keer zoveel als een week geleden. Vorige week vrijdag stond de teller op 318 gevallen en afgelopen maandag op 503.
De meeste besmettingen zijn in Overijssel, Gelderland, het oosten van Noord-Brabant en het noorden van Limburg. In Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland is het virus nauwelijks vastgesteld. Flevoland is de enige provincie zonder besmettingen.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Zullen we nooit weten; als het die boer is met schapen en koeien boeit het blijkbaar niet. Als honden, katten of cavia’s een dodelijk virus zouden krijgen zou het land te klein zijn, zou de onderste steen al lang boven zijn en is een riante schaderegeling opgetuigd.