90 koeien afgevoerd als gevolg van blauwtong
Blauwtong heeft een enorme impact op het melkveebedrijf van Paul van de Ven in Beilen. Hij voert noodgedwongen 90 koeien af vanwege klauw- en vruchtbaarheidsproblemen.

Paul van de Ven heeft nog steeds veel zieke koeien en vaarzen. Hij probeert de zieke dieren zo goed mogelijk te ondersteunen. Hij dient een antimicrobieel middel toe aan een vaars met tussenklauwontsteking. Foto: Hans Banus
Op het erf van de familie Van de Ven is niets te merken van het drama wat zich onder de koeien afspeelt. Het vee loopt rustig te grazen in de wei. Maar er zijn sinds mei 2024 dit jaar al 60 koeien met ernstige naweeën van blauwtong afgevoerd van het bedrijf. En vorig jaar ook al 20 omdat ze niet goed molken. Normaliter melkt Paul van de Ven tussen 180 en 200 koeien. Maar door blauwtong moet hij 90 koeien afvoeren. Een grootste deel is al weg, een ander deel gaat nog weg.
Biologische melkveehouderij De Vense Hoeve
- 145 hectare grond in gebruik, waarvan 90 hectare eigendom
- 100 hectare grasland
- 45 hectare zomergerst
- 150 melkkoeien en 120 stuks jongvee
- 6.000 kg melk met 4,56% vet en 3,49% eiwit
Het melkveebedrijf van maatschap Van de Ven ligt in Beilen (Dr.) dichtbij Natura 2000-gebied het Dwingelerveld. Sinds 2011 is het bedrijf volledig biologisch. Van de Ven pacht 45 hectare van het Drents Landschap voor natuurgraan.

Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses
















