Zuivelconsumptie België neemt af, consumptie kaas stabiel
De zuivelaankopen in België zijn afgelopen jaar met 1% in volume afgenomen. Het thuisverbruik van kaas bleef afgelopen jaar echter stabiel op 11,9 kilo per persoon. Dat meldt het Vlaams Centrum voor Agro- en Visserijmarketing (Vlam) op basis van aankoopgegevens verzameld door CPS GfK en uit de Consumptietracker van Vlam uitgevoerd door iVox.

Foto: Mark Pasveer
De bestedingen aan zuivel in België stegen in 2023 met 14%. Deze stijging is voor een groot deel toe te schrijven aan de hoge inflatie. Voor zuivel was die 19%. Als gevolg van de hoge inflatie kozen consumenten vaker voor goedkopere producten. Het aangekochte volume zuivel kromp met 1% naar 77,7 kilo per inwoner. In vergelijk met 2016 is dit volume met 4% afgenomen, terwijl de besteding met 31% is toegenomen.
Bijna de helft van het aangekochte volume zuivel is melk. Daarna volgen producten als kaas (15%) en yoghurt (12%). De volumes melk, boter en verse witte kaas worden minder, terwijl die van kaas, room en ijs toenemen.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









