Zelfgebouwd start-stopsysteem voorkomt nodeloze draaiuren
Herkenbaar voor velen: onnodig stationair draaiende motoren van trekkers en (graaf-)machines die stilstaan. Vaak tijdens een koffiepauze, of wachtend op de volgende rit of klus. Loon- en aannemingsbedrijf Smits & de Kleijn in Alphen (Gld.) bedacht een slimme oplossing en bouwde zelf een motorstopsysteem.

Loon- en aannemingsbedrijf Smits & de Kleijn in Alphen (Gld.) zag dat een ingehuurde trekker-kippercombinatie 60% van de tijd niet reed, maar de motor draaide wel. Dus bouwde het loon- en aannemingsbedrijf een start-stopsysteem dat ook vaak in auto's zit. Foto's: Bastiaan Wesselink
Het lijkt onschuldig, maar met motoren die blijven draaien terwijl de trekker stilstaat lopen de draaiuren gewoon op en verbruikt de trekker of machine ook brandstof. Dit brengt kosten met zich mee. Juist die extra draaiuren zorgen voor hogere onzichtbare kosten dan gedacht. Immers, bij inruil wordt een trekker of machine ook beoordeeld/gewaardeerd op basis van het aantal draaiuren. Dan maakt het niet uit of deze bij vol gas zijn gemaakt, of stationair.
Loonwerkers die zich hiervan bewust zijn, kunnen hun personeel er natuurlijk op aanspreken de motor stop te zetten. Nog handiger zou het zijn als de motoren, net als bij auto’s die voor het verkeerslicht wachten, automatisch stoppen.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









