Wat wil aardappelverwerker Lamb Weston met Nederlandse tak?

Fritesfabrikant Lamb Weston heeft al een fabriek in de VS gesloten en doet er nog één in Argentinië op slot. Dat is nodig omdat het $250 miljoen wil bezuinigen. Maar in Nederland wordt alleen, zegge en schrijve, één productielijn in een van de vijf fabrieken tijdelijk stilgezet. Dat werpt de vraag op wat Lamb Weston in de toekomst wil met de Nederlandse tak. Een analyse.

Lamb Weston Nederlandse tak toekomst

Fritesaardappelen. Afbeelding ter illustratie. Foto: Hans Banus


De eerste indicatie kwam in 2024. Lamb Weston sloot al in 1994 een 50-50 joint-venture met het Zeeuwse Meijer om op de Nederlandse en Europese markt binnen te komen.

Dat gezamenlijke bedrijf had één fabriek in Kruiningen, maar kocht er in latere jaren drie bij – Bergen op Zoom, Oosterbierum en Broekerhuizervorst – alsmede één in het VK. Maar in 2024 liet Lamb Weston opeens weten dat het Meijer uit de joint-venture ging uitkopen. Dat kostte weliswaar $525 miljoen in cash en bijna 2 miljoen aandelen, maar dat hadden de Amerikanen er kennelijk graag voor over om weer alleen te beslissen over wat het in Nederland wil doen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.