‘Voedselzekerheid staat nu niet op het spel’
Voedselzekerheid is in Nederland en de EU nu geen issue, maar dat zou in de toekomst anders kunnen worden.

De afhankelijkheid van producten, zoals soja, zouden in de toekomst voor flinke risico’s en verstoringen kunnen gaan zorgen. Foto: Canva
Dit kabinet heeft voedselzekerheid hoog in het vaandel staan en gebruikt dat argument om een beleid van zoveel mogelijk ‘ruimte’ voor de landbouw te verdedigen, ook al lijkt dat nog niet zo succesvol. Voedselzekerheid is belangrijk, maar het gebruik van dat argument in de Nederlandse context is volgens mij echt aperte onzin. Voedselzekerheid is hier helemaal geen issue.
Ik kom net uit IJsland waar men een zelfvoorzieningsgraad heeft van circa 50% (terwijl wij vaak dik boven de 100% zitten). Ook daar was voedselzekerheid eigenlijk geen issue, ook al moet men de helft van het voedsel importeren. De mensen zijn daar welvarend (zelfs nog iets rijker dan wij) en wat ze zelf niet maken, kunnen ze kopen. Bovendien hebben ze een handelsrelatie met de EU, waardoor ze ook van ‘stabiele levering’ verzekerd zijn.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Tsjonge, is dit hier dan allemaal zgn boerenverstand? zo zeg!