Vleeskuikens met Beter Leven-keurmerk of niet, inkomen vergelijkbaar

De vleeskuikensector zit volop in de overgang naar een duurzamer houderijsysteem. Veel pluimveehouders maken de overstap naar langzamer groeiende rassen om aan strengere dierenwelzijnseisen te voldoen.

Overdekte uitloop voor vleeskuikens. Veel pluimveehouders maken de overstap naar langzamer groeiende rassen om aan strengere dierenwelzijnseisen te voldoen. - Foto: Bert Jansen

Overdekte uitloop voor vleeskuikens. Veel pluimveehouders maken de overstap naar langzamer groeiende rassen om aan strengere dierenwelzijnseisen te voldoen. - Foto: Bert Jansen


In november van dit jaar werd bijna de helft van de vleeskuikens in Nederland (49%) volgens het duurzaamheidsconcept van minimaal 1 ster van het Beter Leven-keurmerk gehouden. De laatste supermarkten in Nederland zijn bezig met de overstap naar de langzamer groeiende vleeskuikens en dan is in Nederlandse supermarkten geen gangbaar pluimveevlees meer te koop.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Veel effect op pluimveesector

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Pluimveenieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.