Vijf boeren leveren gezamenlijk biogas aan ForFarmers en GD

Vijf veehouders in de omgeving van Deventer (Ov.) leveren via een speciaal aangelegde pijplijn biogas aan ForFarmers en GD in Deventer.

Een zogeheten biogasbuffer dient als verzamelplaats voor het biogas van de vijf bedrijven, voor het in de pijplijn gaat naar de afnemers. - Foto: Ronald Hissink

Een zogeheten biogasbuffer dient als verzamelplaats voor het biogas van de vijf bedrijven, voor het in de pijplijn gaat naar de afnemers. - Foto: Ronald Hissink


Vijf melkveehouders. Twee afnemers. 1 miljoen kuub biogas per jaar. 10 kilometer speciaal aangelegde pijplijn. Een investering van ruim € 3 miljoen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De cijfers spreken tot de verbeelding, het is een fors project dat in Oxe bij Deventer donderdag officieel van start gaat. En er zit meer in de pijplijn want biogas is ‘hot’, stelt René Cornelissen van CCS Energie-advies, wiens bureau het project getiteld ‘Oxe geeft Gas’ coördineerde. Zijn organisatie heeft nog wel tien van zulke projecten in de pijplijn.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


John Kessel
19 apr 2023

Dit zou de basis moeten zijn van het nieuwe landbouwakkoord. 75k per deelnemer per jaar. Een deel verborgen rendement en ook nog eens co2 neutraal en ammoniak arm