Video's
Bekijk hier alle Boerderij-video’s met nieuws, reportages en trends over rundvee, akkerbouw, varkens, pluimvee en meer. Mis niets van de actuele ontwikkelingen in de agrarische sector.
250+ resultaten
Weergave:
Bekijk hier alle Boerderij-video’s met nieuws, reportages en trends over rundvee, akkerbouw, varkens, pluimvee en meer. Mis niets van de actuele ontwikkelingen in de agrarische sector.

Fokke Tuinier in het Friese Koudum begon vijf jaar geleden als een van de eersten met het opmeten van percelen. Aanleiding was toen de commotie die ontstond over nieuwe metingen op basis van satellietbeelden. Soms worden delen van een perceel niet meegerekend, zoals delen onder een boom. Gevolg is dat in de boeken minder hectares staan als beteelbare oppervlakte dan in werkelijkheid. Erin Chardon van Chardon solutions voert nu de gps-metingen uit voor Tuinier. Vaak gaat hij het land op met de Kubota RTV.


Gerrit en Jan Beelen bouwden in het Brabantse Mill een stal voor 24.500 scharrelvleeskuikens. Met de bouw van de moderne stal verdubbelen vader en zoon de capaciteit van hun bedrijf. Boerderij bezocht de feestelijke open dag.


Boerderij sprak met Klaas Fekkes van het gelijknamige loonbedrijf over het herstellen van muizenschade met een nieuw ontwikkelde overtopfrees.


In het gebied rond Reeuwijk (Z.H.) zijn in maart en april 3.506 ganzeneieren vernietigd. Boerderij ging op pad met een vertegenwoordiger van de Wildbeheereenheid en een melkveehouder voor de laatste controle. In overleg met Rijkswaterstaat worden sinds twee jaar de kommetjes bij de snelwegen geschouwd. In het verleden werden die gebieden vergeten, met als gevolg dat de kuikens de snelweg kruisten op weg naar de Reeuwijkse Plassen en de aangrenzende graslanden. Dit berokkende melkveehouders grote schade.


In keurige rijen brengt Henk Scholten van loonbedrijf Schuttenbeld in het Overijsselse Bornerbroek mest in de grond. Hij is met de nieuwe rijenbemester in Duitsland, waar 5.000 tot 8.000 kuub mest de grond in moet. Hierna is er werk bij Nederlandse klanten. De mest komt ruim 11 centimeter diep te liggen. Na een dag of drie, vier – als de mest wat is ingedroogd – wordt mais erboven gezaaid, onder zo’n 5 centimeter grond. De nieuwe werkwijze brengt de mest dichter bij de plant, met minder verliezen van voedingsstoffen.


De Champions League was weer een mooi succes. Maar wat komt er eigenlijk allemaal bij kijken? Organisator Han Brink legt uit.


Midwolda - De Nationale Boerderij Champions League werd zaterdag 11 april bij de familie Brink-Syoms in Midwolda (Gr) gehouden. Het was een spannende strijd maar Drenthe wist de meeste punten (689) binnen te halen en mag zich winnaar 2015 noemen.


Vee goed beoordelen is het centrale thema tijdens de Champions League. Boerderij spreekt hierover met Willem Dotinga van team Friesland en met Johan Slooijer van team Overijssel.


De nieuwe regels voor grondgebonden melkveehouderij deren Johan Harbers in Barger-Compascuum (Dr.) nog niet. In 2016 wil Harbers 150 koeien melken, nu heeft hij er 120.


De landelijke finale van de Champions League Veebeoordelen is zaterdag 11 april op het melkveebedrijf van Brink-Symons in Midwolda (Gr.). Twaalf veeteeltstudieclubs – iedere provincie vaardigt een team af – nemen het die dag tegen elkaar op. Boerderij nam een kijkje bij de provinciale voorronde in Groningen, die onlangs werd afgewerkt op melkveebedrijf Koepon in Feerwerd.
