Verwerkingsketen voor olifantsgras na 10 jaar pionieren feit
De productpresentatie van hygiënepapier uit Miscanthus (olifantsgras) op woensdag 19 oktober in Westdorpe (Zld.) is een mijlpaal in de ontwikkeling van de biobased economy.

Akkerbouwer Filip Baecke van Cradle Crops geeft uitleg over het olifantsgras (Miscanthus Giganteus) en de verwerking daarvan tot papier. -Foto: Peter Roek
“Na 10 jaar pionieren is er een vraagmarkt ontstaan voor olifantsgras”, zegt akkerbouwer Filip Baecke, die Cradle Crops hiervoor oprichtte. Baecke heeft nu ruim 100 hectare van het meerjarige gewas olifantsgras onder zijn hoede en dat kan worden opgeschaald naar 1.000 hectare, dankzij de samenwerking met papierproducent WEPA. Die gaat een demofabriek bouwen in het Limburgse Swalmen, nabij Roermond.De nieuwe Miscanthusfabriek op deze locatie is gepland voor 2024. “Dat biedt mooie kansen voor collega-plantentelers”, stelt Baecke, die al teeltsaldo’s kan noemen: “Vanaf 5 hectare moet je als boer netto € 1.500 per hectare aan kunnen overhouden. Dus als je je grondprijs weet, dan kun je het saldo ook uitrekenen. Bovendien past het als vergroener in de eco-regeling.”
Geen gewasbescherming en mest
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









