Van Dam: geen dierrechten voor geitenhouderij

Laatst bijgewerkt:
Foto: Henk Riswick

Foto: Henk Riswick


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Staatssecretaris Martijn van Dam van Economische Zaken wil geen dierrechten invoeren voor de geitenhouderij.Dat zei hij tijdens een debat over het fosfaatreductieplan voor de melkveehouderij donderdag 18 mei in de Tweede Kamer.
Kamerleden Tjeerd de Groot (D66), Rik Grashoff (GroenLinks) en Frank Futselaar (SP) vroegen Van Dam maatregelen te nemen om de geitenhouderij te begrenzen, vanwege de sterke groei van deze sector. De Kamerleden willen voorkomen dat de geitenhouderij in dezelfde situatie terechtkomt als de melkveehouderij en te hard groeit, met mogelijk pijnlijke maatregelen tot gevolg.
Van Dam vindt echter dat dit een taak is voor het nieuwe kabinet, als daaraan behoefte is. “Voor de invoering van dierrechten voor de geitensector is wetgeving nodig. Dat kost zo twee jaar”, probeerde Grashoff nog. “Als we nu eerst wachten tot er een nieuw kabinet is en een nieuwe bewindspersoon is ingewerkt, zijn we mogelijk te laat”, aldus het Kamerlid.‘Geitenhouderij overschrijdt sectorplafond niet’Van Dam hield voet bij stuk. “De geitensector groeit inderdaad, maar de sector overschrijdt het sectorplafond niet en vormt ook geen bedreiging voor het halen van de fosfaatreductiedoelen.”
Eerder waarschuwde hij wel dat lessen geleerd moeten worden uit de situatie die is ontstaan in de melkveehouderij. Volgens Van Dam is in het huidige melkveedossier zichtbaar dat zachte heelmeesters stinkende wonden maken. Achteraf gezien had eerder ingegrepen moeten worden, vindt hij.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.