Van Buuren heeft eigen merk met graanproducten en olie
Arjen en Winny van Buuren brengen hun biologisch geteelde gewassen onder een eigen merk op de markt. Hiervoor bouwden ze een netwerk op van lokale verwerkers en consumenten.

Arjen van Buuren zaait 20 hectare wintertarwe en veldbonen tegelijkertijd in met de zaaimachine van Koeckhoven. Het najaar was nat, maar tijdens enkele mooie droge dagen kan Van Buuren goed aan de slag met zaaien. Foto’s: Jan Willem Schouten
Arjen en Winny van Buuren in Lochem (Gld.)

- 125 hectare
- 80% granen
- 20 hectare tarwe
- 2 hectare consumptieaardappelen
- 3 hectare koolzaad
- 2.000 liter koolzaadolie

Toen Arjen van Buuren de opleiding hogere landbouwschool volgde, kwam hij er al snel achter hoe hij later zijn eigen akkerbouwbedrijf wilde invullen: gezonde gewassen telen, zonder chemische gewasbescherming en kunstmest. Nadat hij in Nederland geen mogelijkheden vond voor een eigen bedrijf, vertrok hij naar Ierland, waar hij jarenlang het biologisch telen van gewassen in de praktijk bracht.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









