Urine als aparte meststroom en circulaire meststof

Het CowToilet is een van de manieren om urine apart op te vangen. Door enkel en alleen urine te gebruiken als aparte meststroom zou deze in een vier jaar durende pilot gebruikt kunnen worden als kunstmestvervanger. – Foto: Hans Prinsen
In de vorm van een vier jaar durende pilot in de PPS ‘Reinventing Circulair Dairy Farming’ kan urine ingezet worden als aparte meststroom en als kunstmestvervanger. Dat melden Lely en Hanskamp.
In de PPS werken het Ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur, Wageningen Livestock Research, Slootsmid, Nederlands Centrum Mestverwaarding, Hanskamp en Lely samen. Er is plaats voor 100 deelnemende bedrijven. Tijdens de pilot wordt onderzocht hoe het gebruik van urine als kunstmestvervanger kan worden ingezet en in hoeverre dit bijdraagt aan de circulariteit op de deelnemende boerderijen. In totaal kunnen er 100 melkveebedrijven 4 jaar deelnemen.
Discussie over kunstmestvervangers
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Als de de ASB wordt ingevoerd, mag de ondernemer zelf bepalen wat hij doet, collega Beulink ! Dan is het wel noodzakelijk dat hij/zij kan kiezen uit innovaties, die door de leercurve overigens snel in prijs zullen dalen. Op weg naar een emissieloze vitale landbouw, we zijn goed op weg, hulde aan de initiatiefnemers van deze PPS ! Van gebruiksnormen naar verliesnormen, dan zijn we verlost van derogaties op welke gebruiksnorm ook en bereiken we effectief, efficient en rechtvaardig emissiereductie. Geef het winnend paard de vrije teugels met de ASB.