Succesvolle Wakker Dier-promotie voor kip


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Onze Sjoerd van de Wouw, plofkip-campagneleider van beroep, is communicatieman van het jaar geworden.De Wakker Dier-plofkipcampagne van Sjoerd is door Logeion, een netwerk van communicatiedeskundigen, beschreven als ‘vernieuwend, inspirerend en effectief’.
Niet iedereen was dezelfde mening toegedaan. Een internetreactie verwoordde het als volgt:
"Wat Wakker Dier doet is een bijzondere cocktail van een vleugje waarheid, een angstaanjagende hoeveelheid manipulatieve verdraaiingen en nog altijd een flinke dosis intimidatie en chantage.
Effectief zijn ze zeker, bij Wakker Dier.” Met reclameclub naar een betere wereld?Verder nu met Logeion. Voorzitter van die reclameclub is Ron van der Jagt. Deze reclamejongen zei laatst:
"De intentie van communicatie moet zijn goed en beter beleid te ontwikkelen voor een betere samenleving. Dan ben je bezig met vertrouwen herstellen.”
U voelt ‘m al: reclamejongens die ons de weg gaan wijzen naar een betere samenleving? Naast deze reclamejongen zit er een Raboman in het bestuur van Logeion en de voorzitter van de jury was iemand van Unilever. Reclame als middel naar een betere samenleving met de Rabobank en Unilever. Ik haak hier definitief af.
Ik denk niet dat er een reclameman is die een stal met vleeskuikens van binnen heeft gezien. Past prima bij Wakker Dier.
De boerenstand te lijf gaan met reclamecampagnes die van allerlei flauwekulprijzen worden voorzien door communicatiemensen. Onderweg naar een betere samenleving… Nog nooit zo veel kip gegeten als dit jaarHet gaat Wakker Dier uiteindelijk alleen om macht. Vraag niet waarom, macht op zich is een drijfveer. Daarom accepteert Sjoerd van de Wouw ook zijn prijs. Een gewoon Wakker Dier-lid heeft toch helemaal niets met die Unilever- en Rabo-pakken? De Wakker Dier-aanhang is een bijzondere verzameling boerenhaters, biggenknuffelaars, wereldvreemde veganisten en bultrugactivisten, bizar maar verder onschuldig. Het is het gestaalde kader dat dus volgens het Logeion-juryrapport ‘vernieuwend, inspirerend en effectief’ de media bespeelt.
Plofkipcampagne effectief? Op wat voor manier? Denkt u werkelijk dat Unilever of welke multinational dan ook overschakelt op biokippen? Voor de vorm papegaaien ze wat na, maar het is verder gewoon business als usual.
Die reclamejongens van Logeion zouden toch moeten weten hoe je het effect van een campagne kunt meten? Voor de vleeskuikenconsumptie is de plofkipcampagne in ieder geval een grote stimulans. Nog nooit tevoren is er zo veel kip gegeten als in dit jaar. De succesvolle reclamecampagne werd geheel gratis verzorgd door prijswinnaar Sjoerd van Wakker Dier.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Pluimveenieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.