Staking sjorders heeft grote impact op haven, zeggen werkgevers

Containers in de Rotterdamse Waalhaven. Bedrijven in de foodsector zullen last ondervinden van de staking, zo exporteert FrieslandCampina onder meer gecondenseerde melk in zeecontainers. Foto: Canva/ollo
Het werk in grote containerterminals in de Rotterdamse haven komt door een staking van sjorders grotendeels tot stilstand. Dat zeggen sjorbedrijven Matrans en ILS. Sinds woensdagmiddag hebben sjorders, die verantwoordelijk zijn voor het losmaken en vastzetten van containers op schepen en kades, voor 48 uur het werk neergelegd.
De werkgevers noemen de werkonderbreking ‘onterecht’ en ‘zeer schadelijk’ en voorzien dat ook andere bedrijven in de containerketen de dupe zullen worden. De sjorbedrijven denken dat door het neerleggen van het werk een wachtrij van schepen voor de haven zal ontstaan. “Het logistieke proces wordt gigantisch verstoord”, zegt Erik Bouwens, algemeen directeur van Matrans. Het werk droogt op, legt hij uit. “Als je niet kan sjorren, kan je niet laden en lossen. Nieuwe boten krijg je niet meer behandeld.” Aan de landzijde gaat de afhandeling van containers wel gewoon door, zegt hij.
Eis loonsverhoging van 7%
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









