Spanje pakt overtreders residunorm hard aan


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Madrid – De Spaanse overheid heeft bevestigd dat er bij twee bedrijven in het tuinbouwgebied Almería ethephon is aangetroffen. Dat melden Spaanse media.De overheid zegt direct actie te hebben ondernomen, nadat op 18 januari een officieel alarm via Duitsland binnenkwam bij het Rapid Alert Systeem, het Europese uitwisselingssysteem dat meldingen bijhoudt van overschrijding van de Europese residunormen.

Lokale inspecteurs hebben bij twee bedrijven geconstateerd dat inderdaad gebruik gemaakt is van het groeihormoon ethephon. Het is nog niet duidelijk bij welke coöperaties de telers zijn aangesloten.

Inmiddels is de residucontrole door de overheid in Almería verscherpt. Volgens het lokale tv-station CanalSur kunnen telers die worden betrapt op het gebruik van het middel, zware sancties tegemoet zien.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.