RWE verwacht winstdaling door CO2-rechten


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Essen – Het Duitse energieconcern RWE verwacht dat de winst de komende drie jaar fors zal dalen ten opzichte van het recordjaar 2010.Dat heeft vooral te maken met het feit dat er na 2013 betaald moet worden voor de uitstoot van broeikasgassen als koolstofdioxide (CO2) en hogere belastingen, aldus het concern donderdag.
Sinds de intrede in 2005 werden de CO2-emissierechten gratis verstrekt door overheden en konden bedrijven die aan elkaar verkopen. Na 2013 moeten de rechten gekocht worden. Elk recht vertegenwoordigt de uitstoot van 1 ton. RWE verwacht vanaf 2013 jaarlijks 1,5 miljard euro kwijt te zijn aan de rechten, op basis van het huidige prijsniveau van circa 15 euro per ton.
RWE, het moederconcern van het Nederlandse Nuon, haalde in 2010 een operationele winst van 7,7 miljard euro. Dit jaar zal dat resultaat met 20 procent dalen tot 6,2 miljard euro, gevolgd door een verdere daling tot 5 miljard euro in 2013, aldus RWE.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.