RIVM start landelijk onderzoek naar PFAS in eieren hobbykippen

Bij onderzoek naar eieren van hobbykippen in de buurt van de Chemours-fabriek in Dordrecht bleek het PFAS-gehalte zo hoog, dat het RIVM adviseert om deze eieren niet te eten. – Foto: Canva/Getty Images
Het RIVM start een landelijk onderzoek naar PFAS in de eieren van hobbykippen.
Het RIVM wil achterhalen hoe de PFAS, een verzamelnaam voor duizenden chemische stoffen waarvan er sommige schadelijk zijn voor de gezondheid, in de eieren van particulier gehouden kippen terechtkomen.
Het RIVM heeft zo'n onderzoek al gedaan met eieren van kippen in de omgeving van de Chemours-fabriek in Dordrecht. Op vrijwel alle onderzochte locaties was het PFAS-gehalte zo hoog, dat het RIVM het eerder al gegeven advies om geen eieren van hobbykippen te eten handhaaft. Eieren uit supermarkten kunnen wel veilig worden gegeten.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









