‘Reflecties bij de inkomensraming’

De inkomensraming 2024 laat zien dat de landbouw ook dit jaar weer bovengemiddeld heeft gedraaid en dat er grote onderlinge verschillen zijn.

analyse inkomensraming agrarische sector WUR

Mais hakselen in de buurt van Harfsen in Gelderland. Foto: Boerderij


In de tweede helft van december publiceert Wageningen Economic Research altijd haar inkomensramingen. Ik ben daar altijd weer benieuwd naar. Het is alsof je de thermometer even in ‘de patiënt’ steekt om een snelle indruk te krijgen hoe het gaat.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Ook dit jaar is de inkomensontwikkeling, hoewel wat minder dan vorig jaar, nog steeds bovengemiddeld. De melkveehouderij is wat gestegen en de varkens en de akkerbouw zijn erop achteruit gegaan. Voor de andere grotere sectoren, zoals tuinbouw, pluimvee is het beeld wat wisselend. Je ziet dat vooral de opbrengstprijsontwikkeling bepalend is geweest voor de inkomensbewegingen. De voer- en energiekosten zijn wat gedaald. Dat helpt, maar ze zijn nog steeds behoorlijk hoog.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.