PotatoNL start 6 januari weer met noteren

PotatoNL start 6 januari weer met het wekelijks noteren van aardappelprijzen. Telers, handelaren en verwerkers hebben hierbij net als voorheen hun inbreng. De vier dragende organisaties (LNCN, NAO, Vavi en ZLTO) hadden onenigheid over de werkwijze en stopten daarom in juli met noteren. Nu zijn ze het eens geworden over een nieuwe werkwijze. 

Het rooien van aardappelen heeft in landen als Frankrijk en België als gevolg van de weersomstandigheden vertraging opgelopen. Foto: Bram Becks Fotografie

Het rooien van aardappelen heeft in landen als Frankrijk en België als gevolg van de weersomstandigheden vertraging opgelopen. Foto: Bram Becks Fotografie


Volgens deze nieuwe werkwijze brengen ZLTO en LNCN gezamenlijk en individuele leden van NAO en Vavi afzonderlijk transacties en prijzen in bij een onafhankelijke marktmeester. De marktmeester kan transacties controleren en navraag doen bij de afzonderlijke inbrengers. Er vindt geen gezamenlijk overleg plaats. De marktmeester stelt vervolgens zelfstandig de notering vast. De categorieën van de notering en de voorwaarden voor de transacties blijven zoals ze waren.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De betrokken organisaties hebben besloten tot deze aanpassingen uit oogpunt van de mededingingswetgeving. Onafhankelijke noteringen zijn daarbij belangrijk. De nieuwe opzet met een marktmeester die niet in discussie gaat, versterkt de onafhankelijkheid. BO Akkerbouw geeft invulling aan de rol van onafhankelijk marktmeester. Deze taak is toebedeeld aan akkerbouwer Watze van der Zee, tot nu toe gespreksleider van de beurs Goes in de noteringscommissie bij PotatoNL. Die taak stoot hij af. 

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw