Pachtersbond wil natuurpacht anders regelen
Pachtersbond BLHB wil dat natuurbeheer niet meer onder de pachtregel valt. Gronden met een natuurbestemming zijn, zo redeneert de bond, niet in gebruik voor landbouwproductie maar voor natuur. En daarom vallen ze niet onder de definitie van pachtgrond. Gebruikers van natuurgrond verdienen in de ogen van de pachtersbond een beheervergoeding.

Foto: Peter Roek
De activiteiten die boeren hier ondernemen, staan in dienst van het beheer, en vallen niet meer onder de vlag van de landbouw. De BLHB wil over dit onderwerp een discussie starten, aldus Hans Meijer. “Landbouw is op die gronden feitelijk een nevenactiviteit naast het hoofdactiviteit natuurbeheer.” Bij de verandering zouden ook meerjarige afspraken moeten gelden in plaats van de kortdurende die nu vaak de basis zijn voor natuurpacht.
Voor gronden met een gemengde functie van landbouw en natuur vindt de pachtersbond hogere vergoedingen nodig voor inspanningen van de grondgebruiker. Daarnaast zouden voor die gronden contracten voor langere termijn moeten gaan gelden, in plaats van de kortdurende pacht met voorwaarden die nu meestal de praktijk is.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









