‘Overheid en landbouw moeten uit polarisatiekramp komen’

Foto: Misset

Foto: Misset


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Er is onlangs weer een serie rapporten naar de Kamer gestuurd. Input voor beleidsmakers. We kijken vol spanning naar wat er uit de kabinetsformatie gaat komen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Steenwijk
21 nov 2021

We zijn als sector al decennia aan het verduurzamen en productie capaciteit (grond) aan het inleveren .Maar volgens een betrekkelijk kleinen groep over het algemeen links georienteerde mensen doen we nog steeds veel te weinig op het gebied van verduurzaming en moet de veestapel met ongeveer de de helft afnemen.Op basis van aanname en berekeningen wort dat standpunt onderbouwd en is de politiek bezig dat om te zetten naar beleid .Hoe idioot wil je het hebben ? Dit is een goed voorbeeld van polarisatie !!!!!!!!

Han Riel
21 nov 2021

De polarisatie geldt niet alleen op het landbouw / voedselproductie / biobased grondstoffen maar is een Normaal verschijnswl gwworden in de hele maatschappij. Te beginnen met de Tweede Kamer waar de leden elkaar uitmaken voor alles wat los en vast zit. Daarna zijn ze verbaasd dat de maatschappij zich van dezelfde polarisatie bedient. Zolang het beleid uitgaat van "Wijn, Brood en Spelen" als belangrijkste item, zal er weinig vranderen tot dat blijkt dat we hiermee afzakken richting Depressie. Er zijn al meer culturen ter ziele gegaan aan de 3 zaken die het volk rustig houden, maar niet voor (maatschappelijke) duurzaamheid zorgen.

Gerard Hulst
21 nov 2021

Het landbouwdebat is een voedseldebat, een ruimtelijke ordeningsdebat en nog veel meer. En dat komt samen bij het individu. De boer dus. Maar die doet (bewust) niks, immers welke uitdaging of vraagstuk je ook oppakt het monster dat 'overheidsmaatregel' heet maakt voor niemand een uitzondering. Zelf als je tussen de lijntjes kleurt ben je vogelvrij laat staan dat je van gebaande paden afgaat en je nek uitsteekt.

Armer
21 nov 2021

Zelfs de pokitiek luistert alleen naar minderheden. Minderheden maken tegenwoordig de dienst uit. Genderneutraal wordt belangrijk gevonden terwijl die groep piepklein is. Er zijn ook maar weinig tegenstanders van zwarte piet. Vraag aan de burgers of 30 miljard euro om wat boeren te verplaatsen goed besteed is. Het meerendeel zal zeggen dat er veel andere zaken meer prioriteit moeten krijgen. Hoe kun je verlangen dat het midden meer gewicht moet krijgen als er niet geluisterd wordt naar het midden? Middenmensen die vragen worden overgeslagen!!

Platzer
21 nov 2021

De heer Jongeneel zit zelf in een soort van kramp, FDF alleen een protestgroep? kijk eens wat verder dan de mainstream media.En voorlopers behoren tot de middengroep? misschien blikveld wat verruimen?

Pestman
21 nov 2021

lto moet weten dat je van niets ook niks weg kan geven vandaar zoveel verzet.