LaserWeeder: Onkruidbestrijding met hightech lasertechnologie
Een hightech laser kan een satelliet uit de ruimte schieten. Carbon Robotics doet het wat subtieler, met onkruid. Een impressie van een techniek die de toekomst kan worden.

Brad Westcott, directeur verkoop (l.) en Mathias Gililea, technisch ondersteuner bij Carbon Robotics. - Foto: Bram Becks
Een bak met licht is het eerste wat opvalt. En ook het enige dat direct te zien is als de LaserWeeder van Carbon Robotics aan het werk gaat. Er beweegt niets, er tikt, klappert of sist niets. Kom je dichterbij, dan zie je kleine rookwolkjes opstijgen onder de machine. Af en toe lichten op de grond rode puntjes op.Het vele licht dat we zien is inderdaad alleen maar licht; het zijn de laserstralen die het werk doen. Anders dan bij een lasershow op een popfestival zie je deze stralen niet, maar op millimeters nauwkeurig raken de geconcentreerde lichtbundels de kleine onkruidjes en brengen die min of meer aan de kook.

Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









