‘Ongevoeligheid voor massaontslag in de landbouw’
Waar het aangekondigde verlies van honderden arbeidsplaatsen bij Philips leidt tot intens medeleven met de werknemers, blijft het bij dreigend verlies van vele duizenden arbeidsplaatsen in de landbouw oorverdovend stil.

Een lege koeienstal. Het uitkopen van boerenbedrijven leidt tot verlies van veel aanverwante banen in de landbouwsector. - Foto: ANP
“Dit is heel erg”, zei een vakbondsbestuurder over de ontslagen bij Philips. Hij sprak met een soort grafstem en vervolgde: “Deze mensen hebben hun beste jaren aan Philips gegeven en nu komen ze zonder werk op straat de staan. Dit betekent een inbreuk op het leven van vele gezinnen”.Wrang. Als gevolg van de stikstofcrisis moeten veel boeren moeten worden uitgekocht. Maar zorg over de werkgelegenheid en de gezinnen ben ik niet tegengekomen. Ook niet over de werkgelegenheid in zuivel, veevoerfabrieken, slachterijen, mechanisatie en van nog veel meer mensen, die hun brood aan de boer verdienen. De zorg ging uit naar de bloemetjes en de bijtjes, de biodiversiteit. Maar niet naar de mensen, die hun levenswerk van generaties vernietigd zien worden.
Koploper in ongevoeligheid is Kamerlid Tjeerd de Groot
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Men wil de bevolking bewust aan de bedelstaf, Rutte is de uitvoerder van dit plan en het gaat hem goed af.