Onderzoek: productiebeperking verhoogt prijs fritesaardappelen nauwelijks
Productiebeperking verhoogt de prijs van fritesaardappelen, maar onvoldoende om omzetverlies te voorkomen, blijkt uit onderzoek van Wageningen UR voor POC.

Oogst van fritesaardappelen. Het verminderen van de aardappelproductie helpt telers niet aan een beter inkomen. Foto: Bram Becks Fotografie
Vermindering van de aardappelproductie leidt niet tot een beter inkomen voor telers van fritesaardappelen. Dat concluderen onderzoekers van Wageningen UR uit een onderzoek dat zij op verzoek van de Producentenorganisatie Consumptieaardappelen (POC) hebben uitgevoerd.
Bij vermindering van de productie stijgt de prijs. Die marktwerking is er wel, maar de prijs stijgt minder snel dan de productie afneemt. Daardoor lijden telers omzetverlies als zij hun productie verminderen. Dit geldt niet alleen binnen Nederland, maar ook in een breder gebied: de aardappelregio Frankrijk, België, Nederland en Duitsland.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









