Nieuwe Kuhn-maaier maait ruim 13 meter breed
Kuhn introduceert een getrokken maaiercombinatie die tot ruim 13 meter breed maait. De zogenoemde FC 13460 RA-maaier is ook leverbaar met afvoerbanden om in één keer een zwad te vormen.

De nieuwe Kuhn-maaier bestaat uit twee maaidelen die gemonteerd zijn op een getrokken onderstel. In totaal maait de machine zo tot 13,40 meter breed. - Foto's: Kuhn.
Werktuigfabrikant Kuhn komt met een nieuwe maaicombinatie waarmee in één werkgang 12,40 tot 13,40 meter breed wordt gemaaid. De zogeheten FC 13460 RA bestaat uit twee maaidelen die gemonteerd zijn op een getrokken onderstel. De maaier is leverbaar met afvoerbanden waarmee het gras meteen in een zwad wordt afgelegd, waarbij de zwadbreedte varieert van 1,80 tot 3 meter breed. Vanwege die zwadbreedte is de machine voorzien van een telescopische as waardoor de loopwielen kunnen uitschuiven. En dat biedt volgens Kuhn tegelijk stabiliteit bij het maken van een U-bocht op de kopakker, en in heuvelachtig gebied. De optionele afvoerbanden kunnen omhoog klappen, waardoor het gras breed wordt verspreid.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Beste Armer, Het zou gaan om twee maaibalken per kant/maaidek. Dat betekent dat er achterop vier maaibalken van 2,60 meter zijn (4* 2,60 = 10,4 meter, plus een 3 meter brede frontmaaier). Met vriendelijke groet, Bob Karsten