Archieffoto van phytophthora in het blad. Foto: Peter Roek AkkerbouwNieuws

Nieuwe app helpt in strijd tegen aardappelziekte phytophthora

Een nieuwe app moet boeren en adviseurs sneller inzicht geven in de actuele uitbraken van phytophthora. Dit moet telers helpen in de strijd tegen deze aardappelziekte. De app is een initiatief vanuit de biologische sector. Wageningen UR heeft de app verder ontwikkeld op verzoek van de Taskforce Phytophthora.

De gebruikers kunnen met deze app phytophthora-infecties melden, eventueel anoniem. Op basis van deze meldingen ontstaat een actueel overzicht van de infectiedruk per regio. Dit gebeurt op basis van de postcode. Postcodegebieden kleuren oranje bij 1 tot 5 meldingen en rood bij meer dan 5 meldingen. Gebruikers kunnen zo direct zien waar de besmettingsdruk hoog is. Alle meldingen samen geven een duidelijk beeld van de uitbraken, zodat telers sneller en gerichter kunnen reageren.

Voor telers met rassen met een verbeterde resistentie biedt de app een extra functie: gebruikers kunnen via het menu een specifiek ras selecteren.

App werkt alleen op basis van KvK-nummer

De app vervangt niet de officiële meldingen van de Nederlandse Algemene Keuringsdienst (NAK). De app kan uitsluitend gebruikt worden door bedrijven en adviseurs op basis van hun KvK-nummer. Dit waarborgt de privacy van de telers.

De app is gratis te downloaden via PhytoAlert.nl. De ambitie is om deze app binnen drie jaar volledig te integreren in de landelijk aanpak van phytophthora.

Het grote aantal besmettingen van de afgelopen jaren vormt de aanleiding voor deze tool. Door de hevige regenval vormde phytophthora opnieuw een grote bedreiging voor de aardappelteelt.

Reacties

Je moet een account hebben om te reageren

Voordelen van een account:

Krijg toegang tot de beste en meest actuele artikelen.

Discussier mee met collega’s, experts en specialisten.