‘Negatieve marges in 2023’
De melkmarkt staat al maanden onder druk. De prijs op de spotmarkt piekte in augustus-september 2022 rond € 61. Daarna zette deze een snelle daling in naar € 30 begin februari 2023. Verbetering lijkt nog ver weg gezien de productiegroei in de VS en Nieuw-Zeeland en een consument die de hand op de knip houdt.

Foto: Andrea van Schaik
De spotmarkt loopt altijd een maand of vier voor op de prijs die de zuivelaars betalen. De garantieprijs van FrieslandCampina lag eind 2022 rond € 61. Hij is nu € 45 en een niveau van € 35 in juni ligt voor de hand.Flynth becijferde recent dattwee van de drie melkveehouders 40 cent nodig hebben om de kosten te dekken. Dat betekent negatieve marges voor de rest van het jaar. Niet voor niets klinkt in Duitsland al een roep om een prijs-vangnet.
Stevige belastingaanslag op komst
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Armer je hebt gelijk en daarom is veehouden in Nederland, waar naast dure grond ook extreme milieu eisen de kosten verder opschroeven geen Agrarisch land meer. Nederland wordt een land voor (vrijwillige) hobby boeren geleid door Linkse activistische landbouw- en milieudeskundigen. Wie in zo'n omgeving als boer kan functioneren moet van zeer goede huize komen en bereid zijn zijn ecologische taken uit te voeren op basis van subsidie met de hoop dat aan deze subsidie niet geknabbeld wordt door de politiek.