Nederlandse stem kan Natuurherstelwet niet tegenhouden
Nederland zou in Brussel tegen de Natuurherstelwet kunnen stemmen, maar dat zal aan de uitkomst van de stemming niets veranderen.

In de natuurherstelwet staat dat lidstaten nationale herstelplannen moeten indienen. - Foto: Mark Pasveer
Minister Christianne van der Wal schreef vorige week in een brief aan de Tweede Kamer dat aan haar grootste bezwaren tegen de oorspronkelijke Europese natuurwet is tegemoet gekomen. Nu wil het kabinet voor de wet stemmen.Dat leverde meteen een gepeperde reactie op van LTO Nederland. Volgens portefeuillehouder Edwin Michiels is het standpunt van het kabinet onbegrijpelijk. In de natuurwet staand bindende doelen voor de middellange en lange termijn. Het is onduidelijk wat de gevolgen daarvan zijn. Michiels vreest dat de impact van de wet pas duidelijk wordt als er rechtszaken over worden gevoerd.
Nationale herstelplannen
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










De demissionair minister heeft geen mandaat meer, het demissionair kabinet heeft geen mandaat meer, de kiezer heeft een duidelijk signaal afgegeven, toch stemmen ze voor een wet die nog steeds rampzalig zal uitpakken voor Nederland als geheel. Boeiend als er een VERPLICHTING komt tot het onderwater zetten van het veen, boeiend als er een VERPLICHTING komt tot niet alleen behoud maar ook herstel tot een niveau wat nooit gaat passen in het dichtstbevolkte land van Europa. Overigens is dit een wet van onze vriend, lees vijand Timmerman, in oorspronkelijke vorm NOG erger. Eco extremisme leidt tot absurde en onhaalbare wetten, ook in de EU. Het is koren op de molen van de partijen die UIT de EU willen. Doe het niet, stem tegen en als de andere landen (die lachen in hun vuistje en Nederland willen benadelen) de wet aannemen, maar dat het voorbehoud dat Nederland zich NIET aan deze wet zal houden. Ondemocratisch? Nee hoor, de Nederlander wil zich niet laten ringeloren door de EU.