Nationaal Groenfonds stimuleert teelt vezelgewassen voor de bouw

Foto: Michel Velderman
Het Nationaal Groenfonds gaat volgend jaar bij wijze van proef geld steken in de teelt van vezelgewassen die worden gebruikt voor biobased bouwen. Het gaat bijvoorbeeld om de teelt van vezelhennep, vlas en miscanthus (olifantsgras).
Daarvoor moeten de regels worden aangepast, zodat het het Groenfonds wordt toegestaan om koolstofcertificaten te verhandelen. De regeling is woensdag gepubliceerd. Op het voornemen kan tot 2 november worden gereageerd.
Met de teelt van vezelgewassen wordt CO2 uit de lucht gehaald. Doel daarvan is de uitstoot van broeikasgassen te verminderen en zo een bijdrage te leveren aan de opgave om klimaatverandering zoveel mogelijk te voorkomen. Bij de verwerking van de gewassen tot bouwmaterialen ligt de CO2 voor lange tijd opgeslagen. Uit recent onderzoek blijkt dat de teelt van vezelgewassen ondanks de maatschappelijke voordelen niet toeneemt. Het areaal in Nederland ligt rond de 6.000 hectare. Boeren zijn niet geneigd over te stappen op vezelteelt vanwege het lage saldo en de onzekerheid over de afzet.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









